Jak si stáhnout video z www.youtube.com a jak ho přehrát


 
Mým celoživotním hobby jsou filmečky. A tak, od okamžiku, kdy pro mě kamarád objevil web www.youtube.com, na něm trávím nejednu chvilku a dlouho mě mrzelo, že si nemohu některá videa stáhnout do svého PC, abych se jimi mohl těšit i v době, kdy nejsem připojený k internetu.
 
Uvítal jsem proto následující informace, o které se rád podělím s lidmi “potrefenými” podobně jako já.
 
 
 
Objevil jsem vynikající a jednoduchý freeware, který dokáže video z Youtube nejenom stáhnout, ale i převést do “rozumného” formátu (avi nebo mpeg). přičemž umí stahovat videa z mnoha serverů (nejenom Youtube), jejichž seznam se neustále rozšiřuje. Jmenuje se VDownloader a ke stažení je na www.vdownloader.es.
 

Instalace je standardní a ovládání velice jednoduché. Z mého pohledu je nejdůležitější nejprve nastavit formát videa (OUTPUT FORMAT - viz. volitelné pole vpravo nahoře na obrázku) - já dávám přednost AVI 640×480.
 
Ke stahování konkrétního videa se lze dopracovat nejméně 3 způsoby:

 • já používám postup patrný z obrázku - nejprve spustím VDownloader, pak vezmu do clipboardu adresu videa (za pomoci myši adresu označím - vymodřím a poté současně stisknu klávesy CTRL a C), přičemž se mi hned otevře dialog pro uložení videa do mnou požadovaného adresáře
 • pokud už mám adresu v clipboardu a teprve pak spouštím program VDownloader, vložím ji do pole VIDEO URL a stisknu tlačítko Download
 • Nejspíš nejjednodužší způsob je využití volby BROWSER, kdy se program VDownloader začne tvářit jako internetový prohlížeč.
   

  15.9.2007

   

 •  
   

 
Prto zajímavost tu ponechávám i postup, který jsem používal před tím, než jsem objevil program VDovnloader.
 
 
 
Nejprve je třeba do počítače nainstalovat FLV přehrávač, který je volně ke stažení zde.
 
Instalace v sobě pro mě neskrývala žádnou záludnost, a tak se tu o ní nijak nerozepisuji. Jediná nepříjemnost spočívá v tom, že nespolupracuje s operačním systémem Windows 95/98, ale funguje jen s Windows 2000, XP nebo Vista. A Max OS X.
 

Pro stažení potřebuji znát internetovou adresu videa, které si chci stáhnou. Ta se nachází buď v adresním řádku prohlížeče nebo v okně URL na stránce videa.
 
Pomocí nabídky stisknutím pravého tlačítka myši si ho zkopíruji do clipboardu.

Na www.youtubex.com, opět pomocí nabídky po stisku pravého tlačítka myši, vložím adresu videa, které chci uložit do svého PC, do okna “Download” a …

… stisknu tlačítko “Download Video”.

Po té, co se objeví řádek s “mým” videem, zvolím odkaz “Download”

Z nabídky následného dialogu vyberu možnost “Uložit na disk”

Pokud nemáte v “Nástrojích” prohlížeče nastaveno automatické ukládání do přednastaveného adresáře (doporučuji tuto funkci vypnout), pak ve standardním dialogu vyberu adresář, kam chci video uložit. Zároveň mohu soubor videa přejmenovat z nabídnutého “get_video”

… přičemž je nezbytné k názvu připojit koncovku “.flv”.
 
Pokud máte v “Nástrojích” prohlížeče nastaveno automatické ukládání do přednastaveného adresáře, je nezbytné soubor vyhledat a koncovku “.flv” připojit dodatečně.
 
Bez této koncovky nedokáže FLV přehrávač soubor přehrát.


Co je nového u kamarádů: • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.