Změna smyslu výchylek serva na vysílači Modela T4 AM27


 
Přiznám se, že jakkoli uznávám, že současná doba konzumní společnosti je k mému hračičkovství velmi vstřícná (o modelech, jako jako je TeamLosi Micro-T Stadium Truck nebo dokonce mikro vrtulník PiccoZ jsem mohl dříve jen snít - pokud by mě ovšem napadlo, že by něco takového mohlo existovat!:-D), s některými jejími projevy se stále špatně špatně vyrovnávám.
 

Patří sem i skutečnost, že zařízení morálně zastarávají dávno před tím, než samy přestanou fungovat. Rád proto dávám věcem “druhý” život a stejně tak se rád setkávám s věcmi, kterým “druhý” život umožnil někdo jiný.

 
Jeden z návštěvníků mého webu po té, co musel nahradit původní serva Tesla ST-1, u mě marně hledal inforrmaci, jak změnit smysl výchylek těch nových na vysílači Modela T4 AM27, 1. profesionální proporcionální RC soupravy v Československu. Nedokázal jsem mu pomoci, a tak, když se kýžené informace dobral, nezaváhal podělit se tady o ní.

Autorem úpravy, která spočívá ve správném (nikoli libovolném) přepájení kontaktů na potenciometrech pákových ovladačů vysílače, je alain1.
 

Z přiložených obrázků nahoře je patrné jak na to i jak je třeba nastavit nulový bod.
 
Pokud vám bude vadit, že malý potenciometr funguje naopak, obrázek napravo dává návod, jak i jeho funkci sladit s ostatními.
 
 
 
Současně přikládáme elektronická schémata souprav Modela.

 


schema_modela_01.jpg

schema_modela_02.jpg

schema_modela_03.jpg

 

30.6.2007


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.