Před první jízdou


  RC modelu motocyklu
RadioShack Honda CR250R
(zkušenosti z praxe)
 
 
 
Následující doporučení vychází z mých osobních zkušeností z praxe, takže je klidné možné, že někdo jiný může mít doporučení jiná - je tudíž na vás, zda je použijete i vy, nebo dospějete k doporučením jiným. Každopádně rád vaše zkušenosti pro druhé na tomto místě zařadím.
 
 
Na doporučení kamaráda jsem jako první nově seřídit vůli hnacího pastorku vůči převodovému kolu.

Existují různá doporučení, jak toho dosáhnout. Já postupem času dospěl k metodě, která vychází z principu smontování zubového čerpadla - mírně povolím šrouby označené šipkami, nechám běžet motor a přitlačuji pastorek k ozubenému kolu tak, aby působil co nejmenší hluk, a zároveň co nejtěsněji před okamžikem, kdy odpory, v důsledku nedostatku vůle mezi zuby, začne pastorek zpomalovat.

Když tuto polohu najdu, začnu postupně utahovat připevňovací šrouby, přičemž mám na mysli skutečnost, že deformace, v důsledku jejich utahování, mohou způsobit změnu poměrů a že je třeba otimální polohu hledat i na několikrát.
 

Přestože je model dodáván s nezbytným nářadím, kvalita oceli je, stejně jako u prvků modelu (šrouby, ochranný rám a pod.) velmi nízká. Doporučuji proto nahradit především imbusové klíče za kvalitnější. Většina šroubů modelu má v hlavě šestihranný otvor a velmi brzo dojde k omačkání klíče i hlavy šroubu.

Tyto omačkané šrouby jsem nahradil šrouby z počítačů


srouby.jpg
Také ochranný rám je z měkoučkého drátu, který především asfalt odírá velmi rychle.


ram.jpg
si vyrobil z plastové trubky vnějšího průměru 10mm a tloušťky stěny 2mm “korálky”, které jsem na rám navlékl.

Tato chránička má výhodu v tom, že se korálky při kontaktu se zemí odvalují.


chranicka.jpg

Po zkušenosti s rozbitou hlavičkou doporučuji vyplnit dutinu nějakou pružnou hmotou, aby případné bodové namání rozložila na celou plochu hlavičky. Já použil silikonový tmel.
 .


brada.jpg

zatylek.jpg
Nejprve jsem vyvrtal do zátylku a pod bradou otvor. Neplnicí otvor je možné vyvrtat menším průměrem (slouží jen k vypuštění vzduchu z nezaplněného prostoru). Já vyvrtal oba otvory stejného průměru.
 .

Protože nevlastním zařízení pro vytlačování tmelu z velké tuby, plnil jsem hlavičku pomocí injekční plastové stříkačky (bez jehly)


plneni_hlavy.jpg
Postavička jezdce je přichycena k modelu pohyblivě, což na jednu stranu přispívá k realitě jeho jízdy, ale vede k odírání krytu (sedla)


sedlo.jpg
Na doporučení kamaráda jsem podlepil zadek jezdce molitanem, ale jak je patrné z této nekvalitní fotografie, zvolil jsem molitan příliš slabý, takže se velmi brzo prodřel


prdelka_1.jpg
… doporučuji použít molitan hustý nebo, ještě lépe, latex.


prdelka_2.jpg
Vzhledem k tomu, že proudy, které tečou do motoru, dosahují až 50A, je rozumné nahradit původní TAM konektor, konektory “pozlacenými”.


kontakty.jpg
A nakonec jedno upozornění - buďte opatrní při snímání krytu (sedla), protože na čepu, který je otočný podél osy na něj kolmé, je nasazena volně podložka a pružina, která není nijak chráněna proti “vystřelení”.

Mohu vás ujistit, že se v okolním terénu hledá velmi nesnadno. A není proto od věci, nastříkat jí žlutou svítivou barvou:-)


pruzina1.jpg

Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.