Agromobil Škoda 998

Rád bych se tu vyznal ze své lásky, resp. obdivu k automobilu mého dětství, kterému nebylo dopřáno prokázat své kvality.

Když jsem poprvé, ještě jako kluk, viděl film “Kdyby tisíc klarinetů”, veškeré mé dojmy z toho filmu přebily dva malé náklaďáčky:-) A při každé další možnosti jít na film do kina, což bylo obtížné, protože byl film dlouho na indexu, jsem se těšil právě na ně. Konečně, můžete se podívat na sestřih těch několika záběrů, kde se objevily na plátně:

 

méně kvalitní video (*.wmv 2MB)       video vyšší kvality (*.wmv 9MB)

 

Byl to důsledek toho, že jsem se do tohoto automobilu, díky článku v časopise VTM (Věda a technika mládeži) č. 22 ročníku 1964, klukovsky zamiloval a těšil se z toho, že když ho nemohu potkat na silnici nebo na poli, že ho mohu vidět “v akci” alespoň na plátně. A i když jsem se s ním jinak nikdy fyzicky nesetkal, uchoval jsem si v sobě po celý svůj život “deformaci”, že jsem měl a mám rád jakoukoli alternativu Škody 1203 :-D
 
 


 
otevřít ve skutečné velikosti v samostatném okně.
 
 
 
 
otevřít ve skutečné velikosti v samostatném okně.
 
 
 
 
otevřít ve skutečné velikosti v samostatném okně.

 
 

Každopádně jsem neváhal v únoru 1965 investovat 2 Kčs ze svého kapesného a koupil si plánek na jezdící maketu tohoto autíčka. Když jsem měl model téměř hotový, spálil mi ho můj otec za nějaký “kázeňský” přesupek. Něco se ve mně zlomilo, a já od té doby v sobě nenašel dost chuti se k jeho realizaci vrátit.
 
Dnes ale cítím, že nastal čas rehabilitovat jak model, tak samotné auto:-)
 Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.