Druhý cykloden převážně silniční


 
Tak jsem se ráno pěkně zabalil a říkám si, jak jsem to pěkně zvládnul. Projíždím znova náměstíčko ve vesničce, kde se to včera večer hemžilo dětmi. Ráno je tu pusto a prázdno. Kdybych včera neviděl ty děti, tak bych nevěřil, že je tu tolik života a hlavně dětí. Teď jsem si ale vzpomněl, že jsem nezalil ohýnek, na kterém jsem vařil ráno v dřívkáči snídani. Raději se rychle vracím. Je vše v pořádku. Nerad bych, aby se o mně psalo v novinách.

ranní balení

 
Vydávám se po silnici N-120. Ta je hrozně rovná, ale naštěstí se trochu houpe. Na kole je to snadné. Krajina je však nudná a vyprahlá. Pomalu začíná pálit slunce. Kontroluji vzdálenost podle chytrého telefonu a zjišťuji, že jsem nezapnul zjišťování polohy, takže mobil neměří žádné kilometry. No nic se neděje. Najel jsem právě 25 kilometrů. Pokračuji dále. Taď už jedu poctivě po trase Svatojakubské cesty.

nekonečná silnice na 25km

 
Projíždím Osorno de Condéz a po historickém mostě přejíždím řeku. Tady je i kemping. Stezka kupodivu nesleduje silnici, ale po prašné cestě vede do Calzadilla de la Cueza. Cestou míjím mnoho poutníků a musím říci, že je obdivuji. Uprostřed celkem nudné krajiny se sunout pomalu po prašné cestě. Ještě je navíc stále poměrně dost vedro. Cestou je malé odpočívadlo s pitnou vodou. V Calzadille zacházím načepovat vodu na pití do Albergue a dostávám také razítko. Pak už po asfaltové silnici pilně šlapu do Radillos de Templaros. Tady se mi také zachtělo razítka, ale bylo mi sděleno, že ho dávají pouze ubytovaným. Pokračuji dál. Poutníci teď dupou vedle silnice, kde jezdí občas nějaké auto. Já si libuji. Mohu jet po asfaltu. Projíždím město Sahagún a po vedlejší silnici přes Bercianos del Real Camir mířím na El Burgo Ra Nero.

 

 

odpočinek v pustině
Kostelík v El Burgo Ra Nero, kde jsem nabral vodu (vpravo dole je pítko)

Čenda, L.P 22.4.2017

 
 
 
 


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.