Co bylo nového v r.2014

 

 
26.12.2014 - Pozdě, ale přece…:-)

Sice trochu opožděně, ale o to upřímněji přeji všem hezké svátky a ať se nám všem příští rok daří vše, na co jen sáhneme. A kdyby ne, tak ať především neupadneme na …:-)


9.10.2014 - Doplnil jsem původní příspěvek o zkušenosti z loňské zimy s padacími rámy a zadním mlhovým světlem:-)

6.10.2014 - Podařilo se mi prodat mé první lehokolo, a protože mi přineslo do mého života mnoho doposud nepoznané radosti, věnuji mu malou vzpomínku příspěvkem Mé první lehokolo konstrukce “Havelík”:-)

25.8.2014 - Má motorizovaně lehokolistická praxe pro mě ale objevila i jeden nezanedbatelný důvod motorizovat (leho)kolo pro cyklistu bez hendikepu (ale také bez cyklistické bigotnosti, tj. poohrdlivě zarputilém trvání na tom, že “opravdový” cyklista ušlápne vždy vše pouze a jen sám:-D), který za mě vyslovil můj lehokolový guru Honza Galla z AZUBu: Být prostě rychlejší. Přiblížit se svou rychlostí autu, a to bez “benzíňáckého” randálu a čoudění:-) Proto jsem v tomto duchu rozšířil svůj dřívější příspěvek Kdy vybavit (leho)kolo přídavným elektromotorem, a jakým.

14.8.2014 - V posledním dnešním příspěvku Jak se mi jezdí s CRABem se pak věnuji pouze zkušenostem s dopomocí spalovacího motoru přívěsu CRAB, který skutečně (alespoň v mých očích určitě), jak tvrdí ve svých propagačních materiálech, dává jízdě vašeho kola (bicyklu) “nový rozměr”:-)

14.8.2014 - Protože příspěvek „Limity mé a mých (leho)kol“ je možná až příliš podrobný a pojatý v poněkud širších souvislostech. Takže v příspěvku Co mi přináší motorizace mých lehokol jsem se pokusil jen stručný přehled přínosů, které mi nabízí každý z motorů mého lehokolového multihybridu na bázi AZUB MAX.

14.8.2014 - Tím, jak stále častěji využívám svého lehokolového multihybridu na bázi AZUB MAX, mění se i můj přístup k cyklistice, resp. abych byl přesnější - můj přístup k mým bicyklům i mému motocyklu. Má bicyklí praxe mě totiž důkladně odchýlila od mé původní představy, že po městě se budu pohybovat na bromptonu, kdežto lehokolo budu využívat ke klasickým cyklovýletům, ať již ve všední dny po cyklostezkách kolem Vltavy, tak o víkendech do blízkého i vzdáleného okolí Prahy. Posuďte sami, jaké jsou současné cyklistické limity mé a mých (leho)kol.

14.8.2014 - Když jsem dával dohromady sadu dnes publikovaných příspěvků o zkušenostech s mým lehokolovým multihybridem na bázi AZUB MAX, potažmo o mém, pro mnohé nepochopitelném:-), přístupu k cyklistice, stále více se mi vybavovala vzpomínka z mládí, kdy jsme se s dětmi pokusili o prázdninové toulání za pomoci kol (bicyklů), která nás ale, jak jsme s nepříjemným překvapením zjistili, připravila o zážitky i prožitky, na které jsme byli zvyklí, a to aniž by nám dokázala za ně nabídnout adekvátní náhradu. Takže jsme se hned příští prázdniny s pokorou vrátili k pěší turistice, abychom jí už neopustili:-) A tak jsem se svou vzpomínku pokusil přetavit do textu, který jsem nakonec nazval Chvalozpěv na pěší toulání

8.8.2014 - Zatímco s “Havelíkem” jsem jezdíval dost opatrně, pak mé nadšení z jízdy AZUBu MAX, jehož jízdní vlastnosti budí dojem blbovzdornosti, mě svádí přeceňovat na něm své řidičské schopnosti. A tak se i mně, a to hned při jednom z prvních výletů, podařilo s tímto lehokolem ulehnout :-D V příspěvku “Jak se lehá s lehokolem” jsem se pokusil popsat své zkušenosti, které potvrzují, že následky pádu z lehokola (oproti následkům pádu z klasického “zábradlí”), a to i při svižné jízdě (v mém případě cca 30km/hod) jsou minimální - v mém případě v podstatě nulové :-)

18.7.2014 - Pořídil jsem si nové lehokolo AZUB MAX a maximálně si ho přizpůsobil svým představám o jeho využívání:-)

20.4.2014 - Je lehokolo opravdu tak neskladné? - kamarád nafilmoval “balet” mě, dalšího kamaráda a jeho syna při “zasouvání” mého lehokola do “modelu automobilu v měřítku 1:2″, jak nazývám své DAEWOO TICO:-D

19.4.2014 - Absolutně první vyjížďka na mém čerstvě pořízeném lehokole, resp. první v podstatě nepatrné stoupání (bydlím na kopci, a tak každý návrat je “do kopce”) mi daly jasně najevo, že se silami, které mám ve svém věku a po mnohaleté absenci jízdy na kole k dispozici, se bez cizí dopomoci bohužel neobejdu:-( Proto první, co jsem se svým lehokolem provedl, bylo, že jsem ho vybavil přídavným elektromotorem - nabízím tu své zkušenosti s přídavným elektromotorem na svém lehokole:-)

19.4.2014 - Cenové rozdíly mezi jednotlivými konstrukcemi, resp. výrobci sad přídavných elektromotorů pro (leho)kola, jsou tak propastné, že já se vydal cestou nejlevnějších konverzních sad. Nicméně v příspěvku “Typy přídavných elektromotorů” jsem se pokusil porovnat všechny možnosti:-)

19.4.2014 - V okamžiku, kdy vám nějaký tělesný handycap (vrozená tělesná vada, důsledek úrazu, nebo jako v mém případě vyšší věk a nedostatek tréninku) neumožní zvládat jízdu na vašem (leho)kole, a vy se přesto budete chtít věnovat cyklistice, pak nejspíš sami připustíte, že jedno z možných řešení je právě dovybavit vaše (leho)kolo přídavným elektromotorem. Jde jen o to Kdy a jakým přídavným elektromotorem vaše (leho)kolo vybavit:-)

8.4.2014 - Pro intenzivní trénink a posilování pro lehokolo nezbytných svalů a kloubů jsem si sestavil lehorotoped, neboli “horizontální rotoped”, který navíc, oproti těm extrémně drahým profesionálním, ergonometricky odpovídá mému lehokolu:-)

28.3.2014 - Při mých začátcích jízdy na lehokole, což popisuji v návodu jak se co nejrychleji naučit jezdit na lehokole, mi velmi často pomáhaly analogie s ovládáním mých RC modelů motocyklů prostřednictvím vysílače dálkového ovládání.

26.3.2014 - Pokud připustíme, že problematiku lehokol nejlépe a naprosto jednoznačně vystihuje stručná věta: “lehokolo je o pocitu”, resp. “o pocitech”, pak odpovědi na otázky Kdy a proč si pořídit lehokolo, jsou velice prosté:-)

26.3.2014 - Přiznám se, že pojmů „výhody“ a „nevýhody“ v názvu příspěvku “Výhody a nevýhody lehokola” jsem použil z potřeby jeho stručnosti, a také jisté atraktivity pro odpůrce lehokol:-D

24.3.2014 - Upřímně řečeno, moc bych se divil, kdyby se hodnotový žebříček ostatních lehokolistů (nebo alespoň většiny z nich) vůči svým lehokolům příliš odlišoval od toho mého:-) Ale věřím, že ne každý je ochotný se přiznat, že jeho pohnutky jsou tak dětinské, jako jsou ty moje:-D

24.3.2014 - Zdůrazňuji, že řádky v příspěvku Lehokolo versus klasické kolo („zábradlí“) jsou popisem především pocitů. A to pocitů pouze a jen mých!:-) Tudíž rozhodně není mou ambicí vydat objektivní svědectví a už vůbec ne snaha definitivně ukončit věčný spor mezi lehokolisty a zbytkem cyklistického světa, který zarputile usedává na svá „zábradlí“…:-D

21.3.2014 - Včera byl první jarní den, já s kamarádem vyrazil v teplém a prosluněném odpoledni na krátkou cyklistickou projížďku po Vltavském břehu, od smrti mé ženy za chvíli uplynou tři roky, takže jsem usoudil, že je na čase znovu mj. začít i objevovat své “Ameriky”. Začal jsem proto pročišťovat tento svůj web od už neaktuálních příspěvků (marná sláva, lidský Pokrok zastavit nelze) a přidal jsem novou záložku “Lehokola a cyklistické vychytávky”, kterou dofám co nejdříve naplním mnou již objevenými Amerikami, které mám sice zdokumentovány, ale chyběly mi síly k tomu, převést je z mé hlavy do textů na tomto svém webu :-)

Autor spřáteleného webu
Modelařina na koleně

mě vyzval, ať si vytvořím ikonu svého webu. Tady je: , a pro ty z vás, kteří byste chtěli umístit odkaz na své stránky, je tady její zdrojový text..

 


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.