Kdy a proč si pořídit lehokolo


 
Jak píši v příspěvku “Co nabízí lehokolo právě mně“, problematiku lehokol nejlépe a naprosto jednoznačně vystihuje stručná věta: “lehokolo je o pocitu”, resp. “o pocitech”:-)
 
Proto na otázku “Kdy si pořídit lehokolo?” je z výše zmíněného úhlu pohledu odpověď velmi jednoduchá:
 
K lehokolu je třeba dozrát. A to do doby, než člověku narostou (pokud jimi již není vybaven) a především, než se mu plnohodnotně dovyvinou (tak trošku jako zuby moudrosti) receptory nezbytné pro vnímání potěchy z lehokola. Tj. ty receptory, které vám nic jiného než právě lehokolo (resp. jeho pozitiva a radosti, které evokuje) podráždit nedokáže:-)
 

Ten proces může mít průběh přímo bleskový - díky tomuhle obrázku mého kamaráda jsem se do lehokola přímo vášnivě zamiloval, jak se říká “na první pohled”:-) Má touha po lehokole byla v ten okamžik tak spalující, že během pouhých tří dnů jsem se stal vlastníkem prvního z nich!
 
Pravděpodobnější je ale průběh dozrávání mnohem pomalejší. Ostatně i já si při psaní tohohle příspěvku uvědomil, že do mého podvědomí vstoupilo lehokolo už před mnoha lety díky následujícímu dokumentu:
 
 
Tenkrát ale k “zamilování se” nedošlo - jen se ve mně “něco” zarezonovalo, lehokolo se mi zalíbilo, ale ne natolik, abych na ně, i na tento dokument nedokázal v poklidu a během krátkého času zapomenout:-) Inu, nebyl jsem na lehokolo ještě dost “zralý”:-D
 
 
Také odpověď na otázku “Proč si pořídit lehokolo?” není o nic složitější:-)
 
Jak píši v závěrečném souhrnu příspěvku “Výhody a nevýhody lehokola“, existují pouze dva důvody, jeden objektivní a druhý naopak ryze subjektivní, na základě kterých (pokud opravdu existují!:-D) není třeba příliš přemýšlet, a místo toho si lehokolo hned pořídit:
 

  • objektivním důvodem je situace, kdy nechci opustit aktivní cyklistiku, ale zdravotní stav (především mé páteře) mi nedovoluje jízdu na klasickém kole - kromě finanční stránky (marná sláva, lehokola nechrlí Číňané z výrobních pásů „jako Baťa cvičky“, ale jedná se v podstatě o zakázkovou výrobu) pak zbývá k řešení, zda mi můj zdravotní stav dovolí jízdu na jednostopém lehokole, či zda nebudu nucen přejít rovnou k lehokolu-tříkolce;
  •  

  • naopak ryze subjektivním důvodem pro to, pořídit si neprodleně lehokolo, je skutečnost, že mi jízda na lehokole nabízí tak intenzivní zážitky a prožitky, které mi dokáže nabízet pouze a jen jízda na lehokole a bez kterých se nedokáži obejít:-)

 

 

20.4.2014


Co je nového u kamarádů:

RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.