Jak geniální a jak prosté, aneb jak moci volit svou stranu a zároveň se zbavit těch, kvůli kterým bych ji teď nevolil!


  
Myslím, že nejsem sám, kdo je prostoupen zoufalou myšlenkou “KOHO volit?!” a před nastávajícími volbami marně přemýšlí nad tím, která ze stran, které mají podle průzkumů šanci dostat se do parlamentu, je tím “menším zlem”, které bych měl volit.
 
Ve skutečnosti ale přemýšlím o tom, jak nasadit do parlamentního “rybníčku” co nejvíce mladých “štik”, které by konečně přiměli profláknuté profesionální politiky, aby se dál jak tuční kapři líně a bez užitku (a mnohdy spíše k mé, resp. naší, škodě) vyhřívali v zatuchlém bahně jeho “stojatých vodách”.
 
Přitom volební zákon mi umožňuje, místo experimentováním s “novou” stranou, volit stranu, ku které mám nejblíže, a přitom zabránit zvolení jejím profláknutým špičkám dostat se do parlamentu. Vždyť právě představa, že by se do parlamentu díky mému hlasu dostali, mě nutí přemýšlet o tom, kterou jinou stranu volit! :-D Přitom ale dosavadní zkušenost mě naplňuje beznadějí - vždyť zatím žádná ze stran jako je v současnosti TOP09, ať to byla ODA nebo Rumlova US, nevydržely déle, než jedno volební období. Nejspíš tomu tak bylo mj. i proto, že je obvykle zakládají “odpadlíci”, tj. jedni z množiny profláknutých politiků… :-)
 
Naštěstí řešení je opravdu velice prosté - kroužkujme ty dole! :-) Blíže viz. http://defenestrace2010.cz/